Zaloguj się Dodaj ogłoszenie

Rehabilitacje po koronawirus covid-19 (0 opinie)

Fizjoterapeuta

Na początku 2020 roku mieliśmy do czynienia z nowym wirusem SARS, SARS-CoV-2, znanym również jako COVID-19 lub koronawirus. Nie wiedzieliśmy, jaki wpływ ten wirus będzie miał na pacjentów, nasze systemy opieki zdrowotnej i ogólnie nasze społeczeństwa. Wirus rozprzestrzenił się szybko, a choroba wirusa Corona szybko przekształciła się w pandemię.

Na początku skupiono się na leczeniu hospitalizowanych, ostrych i ciężko chorych pacjentów. Teraz, gdy pierwsza fala ostrych przypadków pacjentów z COVID-19 ustąpiła, musimy uporać się z następstwami. Odkrywamy, że pacjenci, którym udało się wyleczyć z choroby, cierpią z powodu krótko- i długoterminowych skutków tej choroby. Leczenie tych skutków wymaga dużego wysiłku i zwiększenia potrzeb rehabilitacyjnych. Fizjoterapeuci będą niezbędni w świadczeniu tych usług rehabilitacyjnych.

Fizjoterapeuta może odegrać ważną rolę w rehabilitacji pacjentów z COVID-19, którzy doświadczają ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu fizycznym ?. Oświadczenie, które zostało po raz pierwszy opublikowane w maju 2020 r., Można znaleźć na stronie internetowej WCPT w ramach zasobów informacyjnych Światowego Dnia PT 2020.

Pacjenci, którzy otrzymali wskazanie do fizjoterapii, doświadczają obniżonej wydolności funkcjonalnej i / lub obniżonego poziomu aktywności fizycznej. Aby stopniowo zwiększać ich codzienną aktywność i sprawność fizyczną, fizjoterapeuta będzie udzielał wskazówek i instrukcji dotyczących określonych ćwiczeń oraz monitorował postępy. Aby zminimalizować ryzyko niebezpiecznych desaturacji i przeciążenia:

Nasycenie tlenem pacjenta powinno być mierzone przed, w trakcie i po ćwiczeniach lub ćwiczeniach fizycznych (dolna granica podczas odpoczynku powinna wynosić 90%, a podczas ćwiczeń 85%)

Pacjenci powinni wykonywać ćwiczenia fizyczne tylko w warunkach domowych z określonymi parametrami treningu dotyczącymi częstotliwości, intensywności, czasu / czasu trwania i rodzaju.

W przypadku pacjentów, którzy mogą mieć osłabienie nabyte na OIT (ICU-AW) i doświadczają PICS, zaleca się skierowanie ich (przez lekarza pierwszego kontaktu) do ośrodka rehabilitacji, ponieważ ryzyko przeciążenia jest wysokie. ?

Wiek: 32 lat

tel.: 519 775 225
e-mail: kontakt@nasz-gabinet.pl
www: http://nasz-gabinet.pl/rehabilitacja-po-koronawirus-covid-19/ Napisz

Załączniki

Poleć tą ofertę za pomocą:


*Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie zdjęć oraz treści bez zgody autora zabronione.Wybierz ocenę dla tego fizjoterapeuty i postaraj się ją uzasadnić w kilku zdaniach: